Pivní svět Rotating Header Image

Luxusní penzion s restaurací v Kutné Hoře

Zajímáte se o Prostějov či o ubytování v Kutné Hoře? Okresní město Prostějov se nachází v olomouckém kraji 17 km jihozápadně od města Olomouc. První historická zmínka pochází z roku 1141, ovšem tehdy se o městě Prostějov mluvilo jako vsi Prostějovice.

V roce 2011 žilo ve městě Prostějov 45 780 obyvatel. Centrem města je náměstí T. G.Masaryka, kde se nachází také Nová městská radnice s orlojem a věží vysokou 66 metrů, která byla v letošním roce zrekonstruována a je zpřístupněná turistům. Nová radnice je zároveň sídlem městského úřadu.

Stará radnice pocházející z 16.století sloužila jako radnice do 1850,od roku 1905 je sídlem muzea Prostějovska. Za povšimnutí při návštěvě centra města Prostějova stojí jistě také prostějovský zámek, městské hradby, Mariánský sloup se sochou Panny Marie a také park Smetanovy sady s galerií soch, které pocházejí a vznikají při každoročně konaném sochařském sympoziu.

Město Prostějov nabízí také řadu církevních staveb jako jsou Kostel Povýšení svatého kříže, Kostel sv. Petra a Pavla, Kostel sv. Cyrila Metoděje, Klášter milosrdných bratří a Husův sbor. Ve městě Prostějov je také pořádána celá řada zajímavých kulturních akcí. Mezi nejznámější patří celostátní přehlídka poezie Wolkerův Prostějov, dále tradiční hody a lidový jarmark s poutí a kulturním programem-Hanácké slavnosti a také krajské kolo přehlídky studentských divadel-Mladá scéna.

Za návštěvu jistě také stojí Městské divadlo, kde se konají různá představení a koncerty. Město Prostějov je také rodným městem celé řady slavných osobností, mezi nejznámější patří básník Jiří Wolker, vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterle, herečka Milena Dvorská, současný policejní prezident Petr Lessy…

Aby jste vše mohli v klidu zhlédnout, doporučujeme si vybrat kvalitní ubytování v Prostějově.

Pro milovníky přírody protékají na okraji města Prostějov říčky Hloučela a Romže. Přímo u biokoridoru říčky Houčela, která nabízí příjemnou procházku po okraji města je možné se ubytovat v různých penzionech. Penzion Prostějov se nachází 10 minut klidné chůze od centra města a všech již zmiňovaných památek. Celodenní kuchyně a příjemný pesonál je součástí vyhlášené restaurace v Prostějově. Máte tak jedinečnou možnost cenově dostupného ubytování v příjemném a útulném penzionu Prostějov.

Comments are closed.