Pivní svět Rotating Header Image

Pivní samoobsluha

Uhřínovice – malá vesnice, která se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou. Právě zde se můžete na vlastní oči předsvěčit o tom, že kromě již známých a rozšířených automatů na mléko, existuje i speciální automat na pivo. Pivní pohotovost, jak je toto automatické výčepní zařízení nazváno, zřídil místní soukromý pivovar Ruprenz.

Jen pro plnoleté

Možná si řeknete, jak to může fungovat, jak se například omezí tomu, aby si pivo nenačepoval někdo, kdo ještě není plnoletý? Nebojte, na vše je myšleno. V opačném případě by asi samoobslužný výčep fungovat nemohl resp. provozovatelé by z toho mohli mít velké problémy. V tomto případě je třeba předložit občanský průkaz, který automat „lustruje“, aby stanovil, zda osoba může natočit pivo či ne. Ještě je třeba se zmínit i o tom, že v automatu si můžete vybrat, zda chcete natočit alkoholické pivo, nebo limonádu.

Pivní automat

Zdroj foto: Facebook profil Pivo Ruprenz

Skvělý nápad, který se jistě osvědčí

Myslíme si, že je to skvělý nápad a určitě se osvědčí i v jiných místech. Ano vše má svá pro a proti. Zde je to víceméně o tom, jak se k danému pivnímu zařízení budou „návštěvníci“ chovat. Například, aby se nekradly plastové půllitry, nedělal se nepořádek v okolí automatu atd. Z provozního hlediska je tedy třeba hlídat dostatek piva a půllitrů, takže určitě se musí jednat o místo, které je blízké tomuto zdroji, takže asi těžko budeme podobné automaty vídat někde „mimo civilizaci“. Nicméně i tak se jistě najde využití na spousty místech. Zatím je to jen novinka, o které se začíná více mluvit. Mimo jiné o ní informoval i portál Denik.cz nebo se zpráva dostala i do vysílání zpravodajského pořadu na TV Barrandov.

Zkrátka v naší republice se pivu daří. Rádi na něj chodíme do hospody. Čím dál častěji si kupujeme vlastní pivní chlazení a oblíbili jsme si ve velkém i pivní lázně…

Automat na pivo v praxi

A jak tedy vypadá samotný automat na pivo? Podívejte se sami na video, kde je všechno zachycené. Je tedy otázkou, jak se to osvědčí a zda se to rozšíří i na jiná místa. Do té doby si na pivo buď musíme zajít do hospody, nebo si jej natočit doma na zahrádce, pokud tedy máme domácí pivní chlazení.

Comments are closed.