Pivní svět Rotating Header Image

Polotmavý speciál Rothschild

Pivo je nápoj, který je u nás velmi oblíbený. Stejně jako u všech výrobků, i zde je nutná neustálá inovace. U piva to jsou např. nové příchutě či tzv. pivní speciály. A právě na jeden takový speciál se podíváme dnes. Zamíříme do Rožnovského pivovaru, kde se vyrábí třináctistupňový polotmavý speciál Rothschild.

Nejdříve si v krátkosti představíme i pivovar Rožnov.

Historie rožnovského pivovaru

V Rožnově se začalo vařit pivo již v roce 1712. Základem byl Rožnovský hrad, který byl vybudován v době panování Přemysla Otakara II. Právě ze zdiva hradu byl následně pod kopcem vystavěn i pivovar.

Pivovar byl postupem času rozšiřován s ohledem na nové technologie výroby piva. Poslední významnou rekonstrukcí prošel pivovar po válce.

V lednu 1949 však došlo ke znárodnění přerovským pivovarem, kam byla přesunuta i většina technologického vybavení rožnovského pivovaru.

V současné době je pivovar obnoven a jeho součástí jsou mimo jiné i rožnovské pivní lázně.

Pivní speciál z Rožnova

Zpět k pivnímu speciálu.Trináctistupňový polotmavý Rothschild je vlastně čtyřikrát nachmelený žateckým poloraným červeňákem. Výroba tohoto speciálu trvá 7 týdnů.

V receptuře je použito celkem čtyř druhů sladů a to plzeňský, bavorský, karamelový a barvící. Za zmínku stojí i to, že tento speciál byl původně vyráběn jako dvanáctistupňový ležák.

Třináctistupňový polotmavý Rothschild spatřil světla světa na začátku roku 2013, kdy je v prodeji v novém kabátě.

Pivo je věnováno baronu Rothschildovi, který byl jedním z vlastníků rožnovského pivovaru.

Comments are closed.