Pivní svět Rotating Header Image

Technologie No Frost

Možná jste tento termín již někde slyšeli, možná ne. No Frost – oč se jedná? Pokud máte doma starý spotřebič (ledničku či mrazničku), kde jste stále nuceni po určitém čase vše vyndat, odsekat led a tím připravit spotřebič pro další fungování. To je ale časově náročné a ne zrovna energeticky výhodné. Když k tomu pak přičteme situace, kdy někdo podobný proces dělal, zapomněl na to, odešel pryč… tak asi víte, co následovalo, zvlášť pokud jste bydleli v panelovém domě… No nic příjemného, co si budeme povídat. U nových modelů tomu je ale jinak!

Proč to není zrovna energeticky výhodné? Nabízí se snadné a logické vysvětlení. Staré spotřebiče, kde bylo třeba takto postupovat, jste totiž museli znovu zapnout a nechat vychladit celý prostor, což samozřejmě znamenalo vyšší energetickou náročnost.

Moderní domácnost

Pokud si kupujete v dnešní době novou ledničku či mrazničku, pak doporučujeme, abyste se dotázali právně na přítomnost funkce No Frost, která výše uvedený problém řeší. Je to dáno tím, že funkce No Frost zabraňuje vzniku ledu v chladícím prostoru. Tyto nové spotřebiče využívají ventilátor a suchý vzduch, který právě zmíněný ventilátor rovnoměrně distribuuje po celém prostoru spotřebiče. Využití suchého vzduchu má za následek to, že se zde nevytváří led (není vlhkost, není led), takže není nutné manuální odmrazování.

Funkce se využívá v nových ledničkách i mrazničkách. Výhodou u mrazáku je to, že když nevzniká led, tak se nezmenšuje prostor a do mrazáku se vám vejde stále stejné množství (objemově) potravin. Potraviny zároveň nejsou obalené ledem a tím se zkracuje doba rozmrzání. V ledničce pak jistě oceníte, že potraviny vydrží déle čerstvé, protože se nevysušují, tak jako tomu je u starších spotřebičů, kde se na stěnách tvoří led.

Hlavní výhody

Proč se tedy poohlížet po spotřebicích s technologií No Frost? Důvodů je samozřejmě více, mezi ty hlavní patří:

  • Odpadá nutnost manuálního odmrazování
  • Ve spotřebiči se udržuje stálá teplota
  • Rychlejší zmrazení potravin
  • Úspora energie
  • Méně bakterií, které mají vliv na to, že se jídlo kazí (rychlé zmrazení je zabíjí a potraviny tak vydrží déle)

No Frost Plus

Ještě o kus dále je vylepšená funkce No Frost Plus. Ta využívá vše, co bylo zmíněno v předchozí části článku. Navíc ale dokáže zabránit vysychání potravin v chladničce. To vše díky speciálnímu mikroklimatu.

Comments are closed.