Pivní svět Rotating Header Image

Grilovaná vepřová žebírka na pivu

Poslední týden v červnu a pak hurá užívat si prázdniny, dovolené, víkendy, večery… Nejlépe s přáteli u dobrého jídla a pití. K létu bezesporu patří grilování, takže je na místě se podívat i do této oblasti. Pivo a grilování k sobě patří. Ať už jako nápoj, který si dopřejete k něčemu dobrému z grilu, nebo jako jedna z ingrediencí, nejčastěji do marinád a omáček. Pokud máte rádi vepřová žebra a pivo, určitě se vám bude tento recept líbit.

Co k tomu budete potřebovat?

Recept je velmi jednoduchý. Takže co si připravit? Základem jsou vepřová žebra, kde doporučujeme vybírat taková, která jsou hodně masitá. K výrobě marinády si připravte dijonskou hořčici, med, pivo a steakové koření – v případě autora receptu je to sedm pepřů, aby to bylo pikantní. Dle potřeby a chuti můžete okořenit pomocí sezónních bylinek, které máte rádi (například tymián či rozmarýn).

Začněte tím, že si do grilovací mísy připravíte marinádu. Nejprve přidáte dvě lžíce medu, dvě lžíce hořčice a tři deci piva (záleží na vás, které máte rádi, zda použijete lahvové, plechové či točené). V tomto případě recept počítá se světlým pivem. Marinádu není třeba solit, pouze se promíchá. Nasolená jsou již vepřová žebra. Ta tedy můžete vložit do připravené marinády. Ideální je, abyste nechali žebra v marinádě cca jeden den, získají tak tu správnou chuť, která se „dostane“ do masa. Čím kratší doba marinování, tím se samozřejmě ochudíte o lepší chuť masa. Ačkoliv autor využívá pro finální přípravu venkovní pec, je možné takto připravená žebra grilovat na libovolném grilu tak, aby byla propečená a šťavnatá. Dobu grilování je třeba hlídat tak, abyste si maso připravili takovým způsobem, jak to máte nejraději.

No a rozhodně je třeba si zajistit i pitný režim. Máte vlastní chlazení na pivo? Nemáte? Tak to je nejvyšší čas si jej pořídit, dostanete tím domácí grilovačku a párty na další úroveň. Z naší strany můžeme doporučit chlazení značky Lindr, které je v našich končinách asi nejznámější a nejpoptávanější, ať už je to v profesionálním odvětví, nebo pro domácí potřeby.

Jak na to?

V dnešní době s sebou nemusíte nosit těžké kuchařky. Stačí, když máte třeba chytrý telefon, nebo tablet a víte, kde máte hledat. My vám to usnadníme a výše popsaný recept ukážeme s pomocí YouTube kanálu autora. Připravte si tedy vše potřebné na grilování a pusťte si tento online recept. Zanedlouho si budete moci pochutnat na skvělém grilovaném žebírku. Těšíte se?

Comments are closed.