Pivní svět Rotating Header Image

Lašské pivní kúpele

Lašské pivní kúpele se řadí mezi jedny z nejnovějších pivních lázní v České republice. Pivní lázně Štramberk byly otevřeny v roce 2010 a stejně jako i v jiných lokalitách, i zde se těší velké oblibě mezi návštěvníky. Zkrátka pivní lázně hýbou Českou republikou.

Kde se pivní lázně Štramberk nacházejí? Jak již z názvu vypovídá jedná se o město Štramberk, které leží na Novojičínsku. Místní pivní lázně, přesněji řečeno Lašské pivní kúpele, byly otevřeny veřejnosti na konci roku 2010. Jedná se o navázání na místní lázeňskou tradici. Rozdíl je v principu lázní.

Princip pivních koupelí

Původní klimatické lázně (provozované zhruba před 150 – 160 lety)  fungovaly na principu léčby ovčí syrovátkou, bylinnou lázní a sázením baněk. Současné Lašské kúpele přistoupily k nové formě, která odráží moderní trend a požadavky klientů. Jedná se tedy o pivní lázně, kde je hlavní náplní místní pivo Štramberský trubač.

Jiné lokality?

Pokud bychom se podívali na jiné lokality a provozovatele, pak v současné době mají největší zastoupení v České republice tzv. pivní lázně BBB (pivní lázně Bier.Bottich.Bad®. Tyto lázně lze označit jako originální a danou proceduru jako Originální lázeňskou proceduru, protože jsou chráněnné užitnýmy vzory v Evropě.

V České republice to jsou např. pivní lázně Praha a pivní lázně Bahenec. Na Slovensku pak pivní lázně Prešpork v Bratislavě.

Comments are closed.