Pivní svět Rotating Header Image

Videonávody frčí i v gastru

Určitě víte, o čem asi bude tento článek. Objednáte si ledničku, televizi, smartphone, strunovou sekačku či cokoliv jiného a když rozbalíte krabici, tak kromě výrobku v něm (ve většině případů) naleznete i manuál v tištěné formě. Ale kde takové návody nejčastěji končí? Buď je někde uložíta a po čase už ani nevíte kam, nebo letí rovnou do sběru. Ono, někdy je opravdu velmi složité se v podobných podkladech od výrobce vyznat. Moderní doba jde ale kupředu i v této oblasti. Prim nyní hrají videomanuály.

Manuál nejen od výrobce

Toto řešení je poměrně výhodné nejen pro zákazníky, ale i pro prodejce, kteří nemusí nutně využívat materiály jen od výrobce, ale mohou si sami natočit vlastní video, ve kterém svými slovy a svým způsobem seznámí zákazníky s tím nejdůležitějším, co je třeba o daném zařízení vědět. Tím, že je na videu v praxi vidět, jaké díly a kam se dávají, které části jak propojit atp., tak je to mnohem snazší pro laickou veřejnost, aby se s tím úspěšně popasovali. Toto platí ve všech odvětvích a je to i dobrá forma reklamy. Prodejcům se díky veřejně publikovaným videomanuálům může zvýšit nejen návštěvnost stránek, ale i prodej. Zkrátka, pokud někde naleznu video týkající se gastro zařízení, které aktuálně hledám a které mne nasměruje na konkrétního prodejce, je to právě to, co potřebuji. Tedy za předpokladu, že je video dobře zpracované a zodpoví ty nejdůležitější věci, které zákazníky zajímají.

Co říkáte, je to pro vás zajímavější forma? Vždyť takový manuál nemusíte nikde skladovat, nosit, je dostupný třeba i z mobilního telefonu. Takže kdykoliv budete potřebovat vědět něco k vašemu gastro zařízení (či jakémukoliv jinému výrobku), připojíte se k internetu a dohledáte si potřebný videomanuál. A nemusí nutně končit u toho, že si to budete hledat sami. Pokud bychom se nad touto problematikou zamysleli jako výrobci, případně prodejci, tak by jistě bylo na místě přidat na nějaký tištěný štítek QR kód s odkazem přímo na stránky, kde bude manuál ke shlédnutí, nebo u modernějších přístrojů s displejem, nahrát takový manuál přímo do paměti daného zařízení a spouštět tam… Nechme se překvapit, kam toto může dojít.

Montáž přístenných vitrín

Jak takový videomanuál vypadá v praxi? Ukážeme si příklad. Níže naleznete video od firmy Nosreti, která v něm poukazuje na to, jak sestavit resp. instalovat chladící přístenné vitríny JUKA Martini ve svém obchodě. Nezapomíná se ani na informace důležité pro následnou údržbu tohoto gastro zařízení. Co říkáte, je to lepší varianta než tištěný návod, nebo ne?

Comments are closed.