Pivní svět Rotating Header Image

Vybavení pro restaurace

Pokud chcete provozovat restauraci, pak se připravte na to, že to nebude nic jednoduchého. Na druhou stranu, co je jednoduché… Zkrátka na starosti budete mít několik záležitostí, bez které se dobrá restaurace neobejde. Ze zkušeností je navíc známo, že pokud chcete, aby restaurace opravdu fungovala, budete jí muset věnovat maximum svého času. Bohužel ve většině případů platí, že co si nepohlídáte, to nedopadá dobře…

Ale zpět k našemu hlavnímu tématu. Nebudeme se zde zaobírat tím, jak vybrat vhodný personál. Případně, jaké prostory jsou nejvhodnější. Stejně tak nebudeme řešit to, jaký jídelní lístek připravit, abyste se trefili přesně do požadavků vašich zákazníků. To už je spíše na samostatný článek. My se chceme podívat na to, jaké vybavení je třeba do restaurace resp. do kuchyně. Tématem tedy bude gastro vybavení.

Zařízení pro kvalitní gastronomii

Pokud to s vaším podnikatelským plánem myslíte vážně, je třeba si zajistit i odpovídající zařízení pro kvalitní gastronomii. To lze shrnout do tří kategorií. Jednak to je chladící technika, mrazící technika a v neposlední řadě i tzv. stolní zařízení. Zároveň ale počítejte s tím, že ani kvalitní zařízení samo o sobě nedělá kvalitní gastronomii. K tomu je třeba si obstarat i kuchaře, tým kuchařů, kteří dokáží odvádět spolehlivou práci a nejdou si pouze „odstát“ svoji pracovní dobu…

Stolní zařízení - fritéza

Z oblasti chladící techniky se můžete poohlédnout po nabídce chladících skříní, vinoték či chladících gastro stolů s pracovním prostorem. Možností je samozřejmě více.

Pokud budete vybírat mrazící techniku, budou se vás týkat zařízení typu mrazící boxy a skříně či mrazící gastro stoly. Výběr je zcela na vás, omezeni budete zejména svým rozpočtem a prostory, do kterých potřebujete gastro zařízení zakoupit.

Z poslední kategorie zařízení – stolních – to jsou zejména fritézy, grily, plotny, vodní lázně či přístroje na tvorbu hot dogů atp.

Comments are closed.