Pivní svět Rotating Header Image

Nástěnná klimatizace Daikin FTXB25C / RXB25C

Když se řekne klimatizace, každého hned napadne jediné využití a to chlazení vzduchu. Nicméně již dávno nejsou klimatizace určeny pouze pro toto využití. V moderních domácnostech, kancelářích, hotelových pokojích atp. se využívají nástěnné klimatizace i pro ohřev vzduchu. Ano, na trhu si můžete objednat klimatizaci, která chladí i topí. My se dnes podívám na model od firmy Daikin. Jedná se o cenově dostupnou nástěnnou klimatizaci, kterou v obchodech poznáte dle označení FTXB25C / RXB25C.

Chladící i topný výkon

Jak již bylo uvedeno, jedná se o klimatizaci, která svým uživatelům nabízí jak chladící, tak i topný výkon. Konkrétní hodnoty si budete moci přečíst v další části článku spolu s dalšími základními údaji, které jsou nezbytné pro vaše případné rozhodnutí, zda by pro vás daná nástěnná klimatizace byla vhodná či nikoliv. Pokud jste zastánci českých výrobků, pak vás jistě potěší informace, že klimatizace Daikin je vyráběna v České republice, konkrétně v Plzni.

Nástěnná klimatizace Daikin FTXB25C / RXB25C

Instalace a obsluha je poměrně snadná. Samozřejmě vše závisí na tom, zda řešíte nové prostory, nebo již stávající výstavbu. Dle toho se odvíjí případné stavební práce související se zapojením klimatizační jednotky. Jedná se zejména o propojení vnitřní a venkovní jednotky skrz zdivo, přívod elektrického proudu. Tichý chod a výborný poměr ceny a výkonu. Jedná se o velmi zdařilý model nástěnné klimatizace, která topí až do venkovní teploty -15°C. Důležité je, že tato klimatizace zajišťuje rovnoměrnou distribuci vzduchu a teploty po celé místnosti.

Základní specifikace nástěnné klimatizace

Dost bylo slov, nyní trochu čísel a charakteristik, které jsou pro vás – zájemce – podstatné, abyste se rozhodli, zda si klimatizaci zakoupíte nebo ne. Nejdříve ještě zařazení z hlediska energetické náročnosti. V obou případech – topení, chlazení – spadá model do energetické třídy A+.

  • Chladící výkon: 2,5 kW (1,3-3.0 kW)
  • Topný výkon:   2,8 kW (1,3-4,0 kW)
  • Chladivo: R410A
  • Určena do prostoru: 70 m3

Pro další informace vás odkážeme na některého z prodejců klimatizací, kteří vám poradí s výběrem a zodpoví vaše doplňující dotazy. Jedním z nich je mimo jiné eshop Eldos-shop.cz.

Comments are closed.