Pivní svět Rotating Header Image

Horka řádí dál…

Letošní léto je opravdu horké. Což je samozřejmě dobře, protože v létě si chceme užívat sluníčka, vody, pohody a nebýt zavření někde doma. Nicméně jsou situace, kdy zkrátka doma či v kanceláři být musíte, protože nemáte dovolenou atp. V takových případech je třeba s horkem „bojovat“. Velkým pomocníkem je v tomto ohledu klimatizace – nástroj, která má své příznivce i odpůrce.

Nevhodné nastavení klimatizace

Proč tomu tak je? Odpůrci upozorňují na případné negativní vlivy na naše zdraví, ale ve skutečnosti za to nemůže klimatizace jako taková, ale spíše nesprávné používání klimatizace, kdy máte nastaven až moc velký rozdíl oproti venkovní teplotě, takže jste pak vystaveni velkým teplotním změnám při přechodu z vnitřních do venkovních prostor a naopak. Zkrátka všude i zde platí pravidlo všeho s mírou. Mějte na paměti, že i pár stupňů chladnějšího vzduchu vás dokáže ochladit a není nutné stahovat klimatizaci na ještě nižší hodnoty. Pak jste opravdu vystaveni nebezpečí nemoci zejména dýchacích cest – nachlazení, angína atp.

Standardní vybavení hotelů

Ale dost strašení. Klimatizace jsou z obecného hlediska velmi užitečné. Pokud se vydáte do hotelů či restaurací, tak jsou již klimatizace samozřejmostí. Většinou mají hotely vše pod kontrolou sami a vy si na pokoji můžete pouze mírně regulovat teplotu v daném rozmezí, což je logické řešení.

Klimatizace Nordline

Mobilní klimatizace

Do hotelů, restaurací, ale i rodinných bytů se pak také používají i tzv. mobilní klimatizace. Jedná se o efektivní řešení v případech, kde potřebujete zajistit vhodnější klima na více místech, ale není nutné, aby to bylo současně, takže klimatizaci můžete postupně přenášet tam, kde je to nejvíce potřeba. Případně v menších prostorách jako jsou byty atp.

Z výrobců, kteří se zabývají právě touto oblastí, uvedeme ty nejznámější jako např. Nordline, Sinclair, Daitsu či Sakura.

Co říci na závěr? Ať už se jedná o jakýkoliv model klimatazace (včetně té v osobních automobilech), mějte na paměti, že je třeba s ní manipulovat zodpovědně a nic nepřehánět. Pak dostanete do rukou opravdu užitečného pomocníka, který vám zpříjemní horké letní chvilky, aniž by to mělo vliv na vaše zdraví.

Comments are closed.