Pivní svět Rotating Header Image

Výběr gastro zařízení

Provozovat restauraci není nic snadného. Byly doby, kdy si dost lidí myslelo, že je to zlatý důl a často bezhlavně šli do otevření nové restaurace, aniž by řešili, co je k tomu všechno potřeba a co to obnáší. Kromě toho, že musíte být v restauraci prakticky po celou otevírací dobu a nejen během ní (málokdo má někoho opravdu zodpovědného, komu toto může svěřit, aniž by to mělo vliv na chod restaurace), to přináší spoustu starostí a běhání okolo. Do této kategorie spadá například i výběr vhodného gastro vybavení.

Nečekejte návod, jak vybavit vaši restauraci, to je zcela na vás dle toho, jaký objekt vlastníte, pro jakou kuchyň se rozhodnete atd. Pokud jste kuchař, nebo při plánování nové restaurace spolupracujete již s hlavním kuchařem, pak je dobré si společně upřesnit, co za gastro zařízení budete ve vaší restauraci potřebovat. S tím, že je možné myslet i do budoucna a některá zařízení odsunout, pokud je to možné a nebude to mít vliv na kvalitu poskytovaných služeb, protože to by byla cesta k zániku. Musíte zákazníkům nabídnout něco kvalitního, bez jakýchkoliv snah je obelstít, věřte, že to zákazníci moc dobře poznají a špatné jméno restaurace může získat během pár dní, což rozhodně nechcete.

Jaké gastro vybavení je na trhu?

V tomto směru je výběr vskutku pestrý, ať už se jedná o skladování (uchovávání) potravin, tak i jejich zpracování – vaření. Předně to jsou zařízení z kategorie chladící resp. mrazící techniky, protože je zcela zásadní, abyste potraviny uchovávaly v takovém prostředí, které nesníží jejich kvalitu!

Z dalšího vybavení to jsou již modely, které pomáhají s přípravou a vařením jídla. Jedná se například o gastro stoly, fritézy, grily, vodní lázně atp. I zde je třeba mít jasnou představu o tom, jaké zařízení budete pro svoji kuchyň resp. restauraci potřebovat.

Gastro stoly

Kde koupit?

V tomto směru je samozřejmě dvojí možnost. Buď si zboží osobně vybrat v některé z kamenných prodejen, nebo se podívat na nabídku internetových obchodů. V druhém případě se rozhodně nemusíte ničeho bát, tedy za předpokladu, že se obrátíte na ověřený obchod, v tomto směru pomůže například hodnocení na portálu Heureka.cz atp. Konzultujte váš výběr gastro zařízení z vybraných obchodem, možná vám poradí nějaké alternativy na základě svých zkušeností. U většího odběru lze očekávat i lepší cenu. Některé eshopy mají i doplňkové služby jako odborný servis, montáž, doprava zdarma, tak se toho nebojte využít.

Comments are closed.